İç Mekan Taş Dekor

İç Mekan Taş Dekor, Taş Dekorasyon sektöründe hizmet veren firmamız alanında uzman deneyimli personellerimizle Taş Dekorasyon ve İç Mekan Taş Dekorasyon Hizmetleri vermektedir.

İç mekanlarınızı farklı bir ambiyans ile şekillendirmek, doğal sağlıklı ferah iç mekanlar sağlamak için doğal taşlar ile iç mekan peyzaj ve dekor çalışmaları yapmaktayız. İç mekanın dekoruna uygun çözümler için bizi arayabilirsiniz.

 

İç Mekan Taş Dekorasyon Hizmetleri

Taş Dekorasyon Tv Ünitesi

Taş Barbekü ve daha birçok iç mekan figurunu özel işçiliğimiz siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.

 

Taş Evde İç Duvarlar Nasıl Olmalıdır?
 

Taş evde iç duvar yapımı tamamen kişinin tercihine ve yapının mimarı özelliğine göre değişir.
İç duvarlar dolu harman tuğla ile de projelendirilebilir veya taş dekorla farklı uygulamalar da yapılabilir.
 

Taş Evde Şömine Nasıl Seçilmelidir?
 

Şömine günümüz koşullarında artık apartman dairelerine dahi girmeye başlamıştır. Artık şömineler, tüm alternatif yakıt sistemleri ile çalışabilmektedir, hatta güneş enerjisini kullanarak bile şömine tasarlanabilir. Şömine yapımına en başta proje çizimi ile başlanmalıdır. Çok iyi tasarlanan bir şömine ve ısı odası ile binanın tamamını ısıtmak mümkündür.
 


Taş Evlerde Taştan Kaynaklanan İç ve Dış Kısımlarda Bakım Nasıl Olmalı?

Taş Evler de zamanla deformasyona uğradığı için ve taş aralarında kullanılan derzin zamanla ufalanıp dökülme riski olduğu için, taş ev yapımı bittikten sonra, tarihi eserlerin korumasında da kullanılan koruyucu malzemeler var, bu malzemeler, gerek küf, taşın lekelenmesi, deformasyonu engellediği dış hava koşullarından da etkilenmemektedir. Çok çok eskiden taş yapılarda derz aralarına Mimar Sinan Deve Kuşu yumurtası koyarmış, hatta bazı camilerde yaygın olarak deve kuşu yumurtası bulundurulmaktadır. Deve kuşu yumurtasının kokusu, örümcek, sivrisinek gibi haşerelerin pek sevmediği bir koku olduğundan deve kuşu yumurtası kullanılabilir.


 

Taş Evlerde Doğrama Seçimi Nasıl Olmalıdır?
 

Taş evlerde doğrama seçimş ne yazık ki, dünyada ve ülkemizde PVC doğramalar neredeyse tüm evlere girmiştir. Gerek işçiliğini kolay olması ve fiyatlarının uygun olması insanlara cazip gelmektedir. Ancak tamamen doğal malzemeleri tercih eden birisi olarak ahşap doğramanın yerini hiç birisinin tutmayacağını düşünmekteyiz. Ahşap doğramalar PVC doğramalara göre en az 3-4 kat uzun ömürlüdür, sağlıklıdır, dayanıklıdır, ateşe karşı mukavemeti daha uzundur. Ahşap doğramaları onlarca, yüzlerce yıl kullanabilirsiniz. Aynı zamanda tarihsel ve görsel bir değeri de bulunmaktadır.

İç Mekan Taş Dekor

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?